Wycieczka do parku w Jurowcach - 15 czerwca 2010 roku

15 czerwca wszystkie sześciolatki przed pożegnaniem przedszkola wybrały się na całodniową wycieczkę  do Parku Jurajskiego w Jurowcach koło Białegostoku. Na miejscu dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Ekoludki zwiedzały piękny park i oglądały pod czujnym okiem sympatycznego przewodnika wyeksponowane ogromne makiety dinozaurów (Spinosaury, Alozaury, Diplodoki, Stegozaury itp.), które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Po zwiedzaniu gospodarze parku zorganizowali naszym dzieciom ognisko na którym upiekliśmy przywiezione ze sobą kiełbaski. Kolejną atrakcją była jazda piracką kolejką torową oraz skoki i jazda na dmuchanej zjeżdżalni dinozaurów. Przedszkolaki miały również czas wolny na zakup pamiątek z wycieczki oraz zabawę na placu zabaw.

Wycieczka była bardzo udana, tym bardziej że dopisała nam piękna słoneczna pogoda. Dzieci wróciły do Ełku pełne wrażeń, nowych wiadomości i doświadczeń, ale też stęsknione za swoimi rodzicami. Przecież pierwszy raz były tak daleko od domu tylko w towarzystwie swoich rówieśników i pań.