Pani A. Jonik w Ekoludkach - 14 września 2010 roku

Wrzesień w naszym przedszkolu jest miesiącem, w którym w pracy wychowawczo-dydaktycznej kładziemy szczególny nacisk na poznanie, utrwalenie zasad ruchu drogowego dotyczących prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach. Aby uatrakcyjnić zajęcia nauczycielki 5 i 6- latków zaprosiły do przedszkola funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Ełku Panią A. Jonik. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, czy też prawidłowego zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. Przedszkolaki zdobyły cenne informacje na temat dbania o swoje bezpieczeństwo, jak również innych. Funkcjonariusz przypomniała małym słuchaczom jak należy postępować w kontakcie z obcą osobą oraz sprawdziła, czy dzieci znają numery alarmowe. Dzieci nie miały trudności z udzieleniem poprawnych odpowiedzi, miały mnóstwo pytań i chętnie dzieliły się własnym doświadczeniem. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz pięciu zasad prawidłowego przechodzenie przez jezdnię. W nagrodę za wzorowe zachowanie i poprawne odpowiedzi na pytania dzieci otrzymały plakaty o bezpiecznej drodze z radami Spongeboba oraz naklejki samoprzylepne. Na zakończenie spotkania przedszkolaki złożyły obietnicę przestrzegania wszystkich zakazów i nakazów bezpiecznej zabawy i ruchu drogowego oraz wręczyły gościowi własnoręcznie wykonaną laurkę.