III EDYCJA PRZEGLĄDU RODZIN MUZYKUJĄCYCH

Od kilku już lat w karty naszego miasta wpisały się obchody Dni Rodziny. W związku z tym Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku wspierając i promując rodziny zorganizowało we współpracy z Ełckim Centrum Kultury następną już galę rodzinnego muzykowania. Zaproszenie do III - go Przeglądu Rodzin Muzykujących tym razem pod hasłem „MUZYKA ŁACZY POKOLENIA” skierowane zostało do wszystkich ełckich przedszkoli. Chętne rodziny samodzielnie wybrały i przygotowały utwory. Prezentacja ich odbyła się w Ełckim Centrum Kultury w dniu 21 maja 2016r. Wśród licznych gości swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz, Dyrektorzy i pracownicy ełckich przedszkoli oraz dzieci i ich rodziny. „Ekoludkowa” rodzina powitała publiczność autorską piosenką napisaną na melodię „Bałkanicy”. Następnie uczestnicy III - go Przeglądu Rodzin Muzykujących występowali na scenie prezentując swoje utwory wokalno - instrumentalne. Piękny śpiew rozbrzmiewał przy akompaniamencie różnorodnych instrumentów muzycznych tj. gitara, skrzypce, fortepian, bębny i inne. Nie zabrakło też niespodzianek! Przed publicznością wystąpiły Misie Fikusie, które zatańczyły przy piosence powitalnej. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki wszystkim mamom zostało zadedykowane tango w wykonaniu mistrzowskiej pary tanecznej Diany Dołgoszej i Cezarego Chudzińskiego z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 prowadzonego przez pana Jarosława Przekopa.

To było wspaniałe sobotnie przedpołudnie. Muzyka i śpiew wprawiły nas w dobry nastrój. Każda rodzina za występ otrzymała dyplom i atrakcyjną nagrodę, zaś nauczycielki opiekujące się zespołem podziękowanie.

Celem wiodącym naszego spotkania było rodzinne spędzenie wolnego czasu, wzmocnienie więzi rodzinnych, integracja ełckich przedszkoli, rozwijanie pasji oraz promowanie talentów muzycznych. Mamy nadzieję, iż III Edycja Przeglądu Rodzin Muzykujących podobała się Ełczanom.