KĄCIK PANI WIOSNY

W kwietniu odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu pt. „Kącik Pani Wiosny”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci, uwrażliwienie na piękno wiosennej przyrody oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci jak i nauczycielek.

Przez ostatni miesiąc dzieci z wszystkich grup przedszkolnych przy współudziale rodziców  i nauczycielek urządzali wiosenne kąciki przyrody. W specjalnie wydzielonym miejscu w każdej sali gromadzono obiekty przyrody ożywionej i nieożywionej. Każdy kącik wykonany został bardzo estetycznie i oryginalnie. Zaprezentowane okazy wywoływały zaciekawienie i chęć ich poznania.

Jury miało, więc nie lada problem w przyznaniu miejsc. Ostatecznie jednak I miejsce przyznano grupie „Jagódki”, II miejsce zajęła grupa „Duszki Leśne”, a III miejsce przypadło grupie „Biedronki”, pozostałe grupy otrzymały wyróżnienia. Wszystkim grupom zostały wręczone atrakcyjne nagrody i dyplomy oraz podziękowania dla nauczycielek. Dzięki takim konkursom przedszkolaki zdobywają i wzbogacają swoją wiedzę na temat otaczającego ich świata.