INNOWACJA PEDAGOGICZNA „EMOCJA”

W styczniu w grupach 3/4-latki „Tygryski” i 4-latki 1 „Wiewiórki” odbyły się zajęcia pt. „Kraina mocy słów” w ramach innowacji pedagogicznej „Emocja”. Celem zajęć było wdrażanie do zachowań akceptowanych społecznie i nauka używania zwrotów grzecznościowych w życiu codziennym. Przedszkolaki dowiedziały się, że wypowiadane przez nie słowa mogą sprawić innej osobie radość, podnieść na duchu ale mogą również zranić. Dzieci segregowały słowa na „ciepłe i puchate” oraz na „zimne i kolczaste”. Na zakończenie zajęć „Tygryski” wspólnie wykonały „Drzewko Dobrych Słów”. Przedszkolaki wykleiły serca watą i kolorowymi pomponikami (ciepłe i puchate J), a następnie zawiesiły swoje prace na symbolicznym drzewie.