PUCHATKI W KRAINIE CZYSTOŚCI I ZDROWIA

W grupie „Puchatki”, w pierwszym tygodniu marca, realizowany był temat kompleksowy ”Wyprawa do Krainy czystości i zdrowia”. Dzieci podczas różnych aktywności zdobywały wiedzę na temat higieny osobistej jak również zdrowia. Królik „Pimpuś – Orędownik czystości ząbków” uczył dzieci, jak dbać o higienę jamy ustnej oraz jakie produkty należy spożywać aby mieć zdrowe zęby. Ponadto dzieci odwiedziły gabinet pielęgniarki . Podczas spotkania „Puchatki” miały okazję dowiedzieć się o zawodzie pielęgniarki, jak również utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę osobistą. „Puchatki” brały również udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Agnieszkę z WSG „Jestem EKO- nie marnuję żywności”, których celem było przybliżenie przedszkolakom problemu marnowania żywności oraz pokazanie jego konsekwencji ekologicznych i społecznych. „Puchatki” oprócz rozmów na temat zasad higieny osobistej zadbały o swoje zdrowie, wykonując kolorowe szaszłyki z owoców.