DZIEŃ DYNI

28 października dzieci z grupy 4/5-latki „Tygryski” i 5-latki 1 „Wiewiórki” wspólnie obchodziły Dzień Dyni. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań. Przedszkolaki klasyfikowały dynie wg wielkości, koloru i kształtu, układały je od najmniejszej do największej i przeliczały. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach ruchowych, m.in. w dyniowych kręglach i dyniowym slalomie. Przedszkolaki odkrywały co DYNIA kryje w środku, a także jak smakują jej pestki. Na zakończenie dnia dzięki mamie Zuzi „Tygryski” i „Wiewiórki” miały okazję spróbowania dyniowego placka. Nasz pomarańczowy i pracowity dzień zakończyliśmy pracą plastyczną.