„WIDOCZNY BEZPIECZNY”

10 maja przedszkolaki z grupy 4/5-latki Tygryski wzięły udział w spotkaniu z pracownikami firmy Trakcja S.A. w ramach kampanii „Widoczny Bezpieczny” na rzecz promocji i rozwoju kultury bezpieczeństwa.

Dzieci w rozmowie z Ekspertem BHP wykazały się bardzo dużą znajomością zagadnień budowlanych i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w pobliżu prowadzonych prac budowlanych. Ponadto „Tygryski” dowiedziały się co mogą zrobić aby być widocznym użytkownikiem ruchu drogowego oraz o pożądanych zachowaniach na terenach kolejowych i przejazdach kolejowo-drogowych.

Tata Piotrusia opowiedział przedszkolakom o pracy geodety. Zaprezentował dzieciom działanie podstawowych urządzeń niezbędnych do wykonywania pomiarów w terenie.