OTWARCIE PLACU ZABAW „WYSPA DZIECI”

Dnia 27 października  odbyło się uroczyste  otwarcie placu zabaw „Wyspa dzieci”, który powstał w ramach  Inicjatywy Lokalnej. W otwarciu uczestniczył Prezydent Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz.

W ramach Inicjatywy Lokalnej społeczność przedszkola we współpracy z rodzicami oraz lokalnymi instytucjami uprzątnęła teren pod nowe zabawki i sprzęty, odnowiła istniejącą altanę, wykonała prace ziemne (w tym: wynajem koparek, zakup ziemi, piasku pozyskanie zieleni – wykonanie niezbędnych nasadzeń). Dodatkowo został zakupiony i zamontowany płot oddzielający plac zabaw od pobliskiego parkingu. Wszelkie prace, niezbędne materiały do ich wykonania, zakupione produkty to wkład własny naszej placówki oraz darowizny od zaprzyjaźnionych instytucji. Wkład własny to również praca społeczna wielu osób chętnych do pomocy nie tylko pracowników przedszkola, ale przede wszystkim rodziców i opiekunów naszych podopiecznych.

Zakup i montaż nowych zabawek to część pozyskana z funduszy miasta. Kolorowy, a przede wszystkim bezpieczny sprzęt zlokalizowany na placu zabaw to nie tylko sprzęt zabawowy, ale przede wszystkim sprzęt edukacyjny i sprawnościowy. Dzieci korzystając z urządzeń mogą uczyć się przez zabawę, urozmaicać czas wolny jak również wzmacniać kontakt między rówieśnikami.

Podsumowaniem Inicjatywy Lokalnej było uroczyste otwarcie placu zabaw i oddanie go do użytku społeczności lokalnej. Całe wydarzenie w formie pikniku przygotowane zostało przez dzieci, rodziców  oraz pracowników przedszkola.