DZIEŃ DRZEWA

10 października dzieci z grup 5-latki 2 „Pszczółki” oraz 5-latki 1 „Żabki” obchodziły "Dzień Drzewa". Poprzez zabawę poznały rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Podczas spaceru dzieci oglądały drzewa, dotykały ich kory, rozpoznawały ich rodzaje. Obchody „Dnia Drzewa” były wspaniałą okazją do posadzenia wspólnie drzewa pod przedszkolem. Dzieci zrobiły to z wielkim zaangażowaniem i przejęciem. Przedszkolaki zobowiązały się do obserwowania i dbania o nie każdego dnia.

Grupa 3 latki 3 Liski z Przedszkola nr 1 "Ekoludki" w Ełku również tego dnia obchodziła „Dzień Drzewa". Zajęcia rozpoczęły się rymowanką "Rośnij drzewko". Następnie dzieci wyrzucając kostki doskonaliły liczenie, rozpoznawanie kolorów oraz mały za zadanie ułożyć w wyznaczonym miejscu tyle kasztanów lub liści ile było kropek na kostce. W końcowym etapie zabawy przedszkolaki ułożyły duże drzewo, a później paluszkami namalowały drzewo z kolorowymi jesiennymi liśćmi