SPOTKANIE Z POLICJANTEM

14 września przedszkolaki z grup: 5 latki 1 , 5/6 latki i 6 latki 1 z Przedszkola nr 1 „Ekoludki” w Ełku gościły u siebie St. sierż. z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z ogólnie pojętym pojęciem BEZPIECZEŃSTWA na drodze, w kontaktach z osobami obcymi. Policjant przybliżył dzieciom specyfikę swojej pracy. Zwrócił uwagę na ważne alarmowe numery telefonów, pod które można dzwonić w razie potrzeby. Dzieci zapoznały się z umundurowaniem Policjanta oraz akcesoriami, których używa Policja (kajdanki, pałka, kamizelka odblaskowa, czapka policjanta, odznaka). Rozmawiano na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, powtórzono znajomość znaków drogowych. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę z podziękowaniem. Spotkanie z Policjantem było bardzo interesujące, wykorzystano w nim profilaktyczne aspekty dotyczące bezpieczeństwa.