SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

22.11.2023 r. gościem w grupie 5-6 latków „Tygryski” był Ratownik Medyczny. Celem spotkania było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci obejrzały strój ratownika i wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podawać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak ważna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Utrwaliły znajomość numerów  alarmowych do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji oraz numeru ogólnoeuropejskiego 112. Dowiedziały się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz jak pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie. Przedszkolaki wiedzą jak sprawdzić tętno i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Podczas tego spotkania przedszkolaki nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.